Demeçler


Kaynaklar denince akla Prof. Dr. Haydar Baş gelir

Kaynaklar denince akla Prof. Dr. Haydar Baş gelir

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Terzi, 2001’den bu yana Türkiye’de halka aş ve iş sağlayacak ‘kaynak’ları net ortaya koyan liderin Prof. Dr. Haydar Baş olduğuna işaret ederek, “Halkımız bu kaynaklardan refahtan mahrum kaldı. Vatandaşımız sakın bu seçim aldanmasın” dedi

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Terzi, Türkiye’nin gerçek gündeminin BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ın tezi, projeleri ve sosyal medya üzerindeki açıklamaları (tweetleri) üzerinden oluştuğunu ifade etti. Dr. Terzi, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’de artık gizlenemeyen bir iş ve aş sorunu olduğuna işaret ederek, şunları söyledi: “İnsanlar aç ve yeterli beslenemiyor, doğrusu geçinemiyor. Borçlanarak çocuklarının midelerine bir şeyler koyuyorlar. Aç yatanların sayısı ise artıyor. Halbuki Prof. Dr. Baş, Milli Ekonomi Modeli (MEM) ile ‘Elveda fakirlik, hoş geldin zenginlik’ diyeli 10 yılı geçti. Proje belli, kaynaklar belli… Zaten kaynak deyince akla Haydar Baş gelir. İş ve aş deyince de keza öyle.”

Vatandaş gerçeği gördü
Sosyal medya ile yazılı-görsel medyanın CHP Lideri’nin seçim beyannamesinde vadettiklerinin tamamını “Haydar BAŞ’ tan çaldığı” tweetleri ve haberleriyle dolu olduğuna işaret eden Dr. Terzi, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Özellikle gençlerin ve vatandaşların tweetleri önemli… Bu ana muhalefet için çok acı bir akıbettir.
Sayın Kılıçdaroğlu önce kabul edip sonra reddettiği Sayın Baş’ın CHP’den aday olması ve hatta BTP ile ittifakı bugün hayata geçirmiş olsaydı, ne vatandaştan, ne de CHP’ye gönül vermiş seçmenden, Alevi tabandan bu lafları yemeyecekti. Geniş bir tabanın gönlü alınmış olacaktı. CHP’nin seçim beyannamesi de incelendiğinde görülecek ki, Sayın Baş’tan alıntılar üzerine yazılmış... 2007’de noter tasdikli taahhütnameler ilk kez Sayın Baş tarafından seçmene sunulmuştu. Şimdi Kılıçdaroğlu bunu da taklit etti. 10 yıldır BTP’nin seslendirdiği sosyal devlet projeleri, ‘CHP tarafından sanki yeni bulunmuş gibi” halka sunuluyor. Şunu açıklıkla söyleyebiliriz ki, çalıntı projeler CHP’yi sandığa gömecektir. Bundan önceki seçim çalışmaları ‘Dinsiz CHP-Dindar AKP’ şeklinde sürdürüldü. Görülen o ki, bu seçim kaynaklar üzerinden polemiklerle devam edecek. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, CHP projeleri için ‘CHP bunların kaynağını açıklasın, oyumu CHP’ye veririm. Ve Şimşek devletin elinde tek gelir kalemi kalan vergilerden bahsederek, ‘vermesine imkân yok’ diyor. Doğrudur. Kılıçdaroğlu, Sayın Dervişi ekonomi bakanı yapmaktan bahsederken, senyoraj hakkını ABD’nin devraldığı bir ekonomide, bu paraları dağıtacağını vadetmesi, ikiyüzlülük değil de nedir? Asla veremezler ve yapamazlar. Hepsinin asgari ücret vaatlerini toplasan, BTP’nin ki kadar etmiyor!”

Vatandaşlar aldanmasın
Türkiye’de kaynak denilince akla Haydar Baş’ın geldiğini ifade eden Dr. Abdullah Terzi, şunları söyledi: “Bağımsız Türkiye Partisi olarak biz, Sayın Baş’ın MEM’ini parti programına almış tek partiyiz. 2001’den beri kaynaklar denince bunları net ortaya koyan Sayın Genel Başkanımızdır. Kaynak deyince akla gelen Haydar Baş’tır.
Yıllardır basın bizi gizledi, bir saniye göstermedi. Halkımız bu kaynaklardan refahtan mahrum kaldı. Sakın vatandaşımız aldanmasın… BTP’den çalıntılarla CHP’nin veya diğerlerinin vaat ettiklerine aldanmayalım. ‘Haydar Baş da veriyor, onlar da veriyor. Kararsız kaldım’ demesinler. Sayın Baş’tan başka verecek bir siyasi yoktur. 7.5 trilyon TL değerindeki yıllık gelirimizi bizzat kendileri açıkladılar. 9 uluslararası kongre ile kendini ispatlamış, Rusya başta olmak üzere 120 ülkede uygulanan MEM ile bu işi yapmaya hazır bir partiyiz.”


Eklenme tarihi: 24-04-2015