Demeçler


ARTIK MİLLİ BİR ÇÖZÜM VAR

BTP Gnl.Bşk.Yrd Koç, bugüne kadar işinden aşından edilen ve hatta vatanı satılığa çıkartılan Türk milletinin önünde Nobel’e aday milli bir çözüm olduğunu vurguladı.

Karadeniz bölgesindeki çalışmaları kapsamında Ordu’ya da uğrayan BTP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Koç, İl Başkanlığı’nda düzenlenen BTP’ye katılım töreninde konuştu. Koç, BTP’nin Milli Ekonomi Modeli ile, bugüne kadar işbaşına gelip izledikleri gayr–ı milli politikalarına güya borç yükünü bahane edenlerin artık hiçbir bahanelerinin kalmadığını söyledi.

AKP kendini kandırıyor

Koç “Buyurun Halep orada ise, arşın burada. AKP, milletimizin anasını ağlatan, üretici ve imalatçının belini büken borcu ödemek mi istiyor? İşte Milli Ekonomi Model, buyursun. Samimiyetleri varsa buyursunlar; Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş, Rusya’dan Almanya’ya kendisinden akıl isteyen 30–35 tane ülkeye akıl veriyor da sizden mi esirgiyor? Prof. Dr. Baş, Milli Ekonomi Modeli’ndeki reel çözümlerini siz istediniz de, vermedi mi, anlatmadı mı? Dünya duydu, dünya baş tacı etti; siz nerelerdesiniz? Madem tıkandınız, neden hala IMF’den akıl almaya, borç almaya devam ediyorsunuz? Neden IMF’den 1.9 milyar dolar kredi limitini serbest bırakması için, IMF’nin üstüne yorgan, altına yatak oluyorsunuz? Artık milleti kandıramadığınıza göre, siz kimi kandırdığınızı zannediyorsunuz? Kendinizi kandırıyor, hayallerde yaşıyor, ülkeyi hayalet ülkesine çeviriyorsunuz” şeklinde konuştu.

Çiftçi Milletin efendisi olacak

BTP’nin Milli Ekonomi Modeli’nde tarım kesimini şahlandıracak “üretim öncesinde yarı avans ve üretim bedelinin peşin” projesi bulunduğunu belirten BTP Genel Başkan Yardımcısı Koç, “Üreten artık mağdur olmayacak. Köylü–çiftçi artık mağdur olmayacak. Ürünü elinde kalmayacak. Fındık, çay, tütün, buğday ve sair tarım ürünlerini üreten vatandaşlarımız, milletin efendisi olacak. Parasını devlet verecek, garantisi ve sigortası devlet olacak. Devlet baba olacak. Senyoraj hakkını kullanacak. Üreteni parasızlığa boğdurmayacak” dedi.

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş’ın Nobel’e aday Milli Ekonomi Modeli sahibi tek lider olduğunu belirten Koç “Bu model ile 70 milyon insanımıza vatandaşlık maaşı bağlanacak. Bu model tüketici ve dar gelirli kesimi kalkındırarak, üreticilerimize doğal pazar ve talebi yüksek müşteri oluşturacak. Dünya bu modele koşuyor, dünya bu modeli konuşuyor. AKP hükümeti ve muhalefettekiler ise IMF’nin aklından dışarı çıkmayı, akıllarından dahi geçiremiyorlar. Türkiye bunlardan kurtulduğu gün, Bağımsız Türkiye bayramı yaşanacak” şeklinde konuştu.

BTP’ye yoğun katılım

BTP Genel Başkan Yardımcısı Koç, konuşmasına müteakip Ordu eşrafından BTP’ye katılanlara İl Başkanı Ömer Ö. Yücel ile birlikte rozet taktı. Yoğun katılımın yaşandığı törende Ahmet Karakoç, Abdurrahman Karaman, Erdoğan Akköse, Kemal Toprak, Ali Yeşilyurt, Abdullah Karakoç, Şener Ekmekçi, Mehmet Karaman, Murat İnce, İsmail Çakır, Turan Güleç, Aytekin Kılıç, Hüseyin Ünal, Ali Yılmaz, Adem Odabaş, Şevket Tanrıverdi, Faruk Günal, Dursun Demir ve Emrah Karakoç gibi Ordu’nun eski politikacılarından, sanayici, işadamı ve esnaftan isimlere rozetleri takıldı.

Törende konuşan Ahmet Karakoç, “İki tane Uluslar arası Milli Ekonomi Modeli kongresi gösterdi ki, Prof. Dr. Haydar Baş beyin değil Türkiye’yi, dünyayı kurtaracak modeli ve kadrosu var” dedi. Ali Yeşilyurt ise “Dünyanın adeta ayağa kalktığı, şapka çıkardığı ve yüzlerce bilim adamının Nobel’e aday gösterdiği Prof. Dr. Baş’ın Milli Ekonomi Modeli’ne ilişkin bir satır dahi yazmayan medya, gerçek kimliğini bir kez daha ortaya koymuştur; ama öyle bir milli uyanış var ki, artık bu milletin önünü artık kimse kesemez. Milletimiz, bu sefer BTP diyor. En koyu muhalif partililer bile, artık bir sefer BTP, bu sefer BTP diyor” şeklinde konuştu.


Eklenme tarihi: 25-05-2006