Demeçler


BU BİR SAMİMİYET TESTİDİR

BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Kepekçi, Türk milleti adına hareket eden siyasilerin ve görevi Türk milletini aydınlatmak ve bilgilendirmek olduğunu vurguladı

BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, ülkemizde yaşanan sorunların her geçen gün artarak devam ettiğine işaret ederek, dün kurtarıcı olarak takdim edilen AB politikalarının, ABD ile stratejik ortaklığın, uygulanan IMF politikalarının, icazetle yapılan siyasetin artık iflas etttiğini bildirdi.

Sıkıntılar geniş bir alana yayılıyor

Yaşananların daima milletimize ve devletimize zaman kaybettirdiğini ve zarar verdiğini hatırlatan Dr. Kepekçi, Milletimizin gelecek adına umutlarının elinden alındığını vurguladı. Dr. kepekçi, şunları kaydetti: “Tıkanan yalnız ekonomi değildir. Türkiye’nin önü de tıkanmaya çalışılmaktadır. Devletimizin varlığı, milletimizin birliği tehdit edilmektedir. Toplum sosyal patlamaya doğru adım adım sürüklenmektedir.”

Çare Milli Ekonomi Modeli

Yaşanan bütün bu sorunların çözümü olduğuna dikkatleri çeken BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, Prof. Dr. Haydar Baş’a ait olan Milli Ekonomi Modeli’nin düzenlenen uluslararası kongrelerle dünyaya deklare edildiğini bildirdi. Dr. Kepekçi, şu görüşleri öne çıkardı: “Sayın Baş, görüşlerinden dolayı Nobel Ekonomi Ödülü’ne aday gösterilmiştir. Ekonomi sahasında ortaya konan bu modelle ilgili olarak, Avrasya’dan kongreye katılan bilim adamlarının teklifi ve katılımı ile ‘Uluslararası Bağımsız Milli Ekonomi Modeli Birliği’ kurulmuştur.

Böylece ünü Türkiye dışına taşan uluslararası kabul gören bir model haline gelmiştir. MEM ekonomik bir model olmanın yanında, hayatın bütün şubeleri ile ilgisi vardır. Türkiye MEM’den mahrum bırakılmamalıdır. Bir an önce uygulamaya geçirilmelidir. Milli Ekonomi Modeli uygulanarak milletimiz hak ettiği güzel günlere kavuşacaktır. Milletin birliği, ekonomik refahı, devleti ile bütünleşmesi BTP iktidarında uygulanacak olan MEM ile gerçekleşecektir. Siyasi kanaati ne olursa olsun bütün vatandaşlarımızdan bu sefer BTP’ye oy vermelerini ve milletin iradesini iktidar etmelerini talep ediyoruz.”

Tarihi vebal

Siyasetin sorumluluk ve vatanı, milleti sevmek istediğini vurgulayan Dr. Kepekçi, “Türk milleti adına hareket eden siyasilerin ve görevi Türk milletini aydınlatmak ve bilgilendirmek olan basın yayının yapması gereken, dünyaca kabul gören Milli Ekonomi Modelini gündem etmektir” dedi. Bunun bir samimiyet testi olduğunu vurgulayan Dr. Kepekçi, açıklamasını şu ifadelerle tamamladı: “Çözümün adresi olan MEM’i görmezlikten gelmek yalnız suskun kalmak değil, kötü gidişata destek vermek demektir. Bu ise tarihi bir vebaldir. Tarih ise bunu asla affetmeyecektir.”


Eklenme tarihi: 24-05-2006