Demeçler


Türkiye’nin temel kurumları çöktü

Türkiye’nin temel kurumları çöktü

BTP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Erimhan, tarafsızlığı olmazsa olmaz üç kurumun bulunduğuna işaret ederek, “Mahkemeler, Cumhurbaşkanlığı ve MİT Müsteşarlığı... Şimdi en tarafsız olması gereken 2 kurumumuzun başında AKP partizanı 2 isim oturuyor. Mahkemelerde ise çevrilenleri biliyorsunuz!” dedi.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Erimhan, “Partizan Cumhurbaşkanı’ndan sonra partizan MİT müsteşarımız oldu. Türkiye’nin birliğini ve Türkiye’nin güvenliğini emanet ettiğimiz iki insan artık tarafsız devlet adamı veya tarafsız bürokrat kimliğine sahip değiller” dedi.
Ankara’da düzenlenen “Geleceğin Türkiye’si, Türkiye’nin Geleceği” panelinde konuşan Erimhan, şunları söyledi: “Tarafsızlığı olmazsa olmaz kaç adres vardır derseniz hepimizin aklına 3 adres gelir: Mahkemeler, Cumhurbaşkanlığı ve MİT Müsteşarlığı... Bu 3 kurum da tarafsızlık özü itibarı ile mutlaktır. Bu 3 kurum vatandaşlara eşit mesafede olmak zorundadır. Anayasa, kanunlarımız ve Kanunların ruhu bunu söyler. Ama şimdi en tarafsız olması gereken 2 kurumumuzun başında AKP partizanı 2 isim oturuyor. Mahkemeler de çevrilenleri biliyorsunuz! Artık Mahkemelerde hâkimler kararları ile konuşmuyor, kararı veren hâkimin Cemaatçi mi yoksa AKP’li mi olduğu merak ediliyor. İyi ama niçin? Cumhurbaşkanı niçin Türkiye Cumhuriyeti değil de bir AKP Cumhuriyeti kurmanın peşinde!”
 
PROF. DR. BAŞ, ABD’Yİ REDDETTİ
AKP’nin bir ABD projesi olduğuna işaret eden Erimhan, şöyle devam etti: “Söyledikleri hiçbir şey kendilerine ait değil! Demokratik Cumhuriyet kavramı APO’ya, Yeni Türkiye sloganı Garham Füller’e, açılım projesi kelimesi kelimesine bir başka CIA ajanı David Philips’e, Kemalizmin yıkılması fikri Yahudi Maslahatgüzara ait!
Bunlar İsrail-CIA çevrelerinden gelen bu teklife göbek ata ata giderken, bir isim elinin tersi ile CIA-Mossad ajanlarına dış kapıyı gösterdi.
Amerikan Elçiliği Prof. Dr. Haydar Baş ile görüşmek üzere 1996 yılında randevu talep etti. Bunlara verilen her şey Prof. Dr. Haydar Baş’ın önüne serildi. Prof. Dr. Baş onlara benim başkanlığını yaptığım heyet üzerimizden şunları söyledi: ‘Benim satılacak imanım, satılacak vatanım yok!’ Mesele budur! Bunlarda bir maharet var zannetmeyin. Bunlar satarak iktidar oldular. Akılları, zekâları ile imanlarından mülhem eserlerle iktidar olmadılar!”
 
KORKU CUMHURİYETİ KURMAK İSTİYORLAR
Atatürk’ün Türk milletine 780 bin kilometrekarelik bir ülke bıraktığına işaret eden Erimhan, şunları kaydetti: “Erdoğan Cumhuriyeti’nin hali pür melali ortada! Şayet Cenab-ı Hakkın bu millet üzerinde bir hesabı kalmadı ise 3’e 5 kalmaz bölüneceğiz, umudumuz Apo’da! İtibarımız için Irak’a, Suriye’ye Libya’ya bakmamız yeter! Ve halının altına biriktirdiğimiz büyük bir ekonomik kriz, kapıdan içeri girmek üzere!
Bu sebeple, elleri yüzlerine dolaştığı için yüzde 100 kontrol ettikleri bir korku cumhuriyeti kurmak istiyorlar! Düşünüyor ki Erdoğan, Hakan Fidan MİT’in başından ayrılırsa yemeğine zehir katacaklar, telefonları dinlenecek ve ihalelere hakim olamayacak! Bir de tabii milletten korkuyorlar. Her yanlış yapan failin maktulden korkması gibi milletten korkuyorlar! Tarihten korkuyorlar, vicdandan korkuyorlar, Türk’ün kimliğinden korkuyorlar! Kendi akıbetlerinden korkuyorlar!”
 
BU KEZ YANILMAK YOK
BTP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Erimhan, konuşmanın sonunda şu mesajları verdi: “Ehl-i Beyt’e gerçek bir gönülle bağlanarak benim yerim Alevi kardeşimin yanıdır diyen kim? Rusya Duma’sında Milli Ekonomi Modeli ile dünyaya meydan okuyan kim? Amerika kapılarında, Brüksel’de, Washington’da iktidar dilenmeyen kim?
Ülkenin yaşadığı her derde kalıcı, ithal olmayan, evrensel ölçekte çözümler üreten kim? Ezberler bozan, dosta huzur, düşmana korku salan kim? Evet kardeşleri, canlarım, gençliğin söylediği gibi, bize bir Baş lazım, bize Haydar Baş lazım!
Bu kez yanılmayacağız, yazılmış senaryolarda uvertür rol almayacağız, dayatılmış tercihlere değil, öğretilmiş çaresizliğimize ah vah etmeyeceğiz! Bu milletin büyüklüğünü sahneye sürmesinin vakti geldi!”


Eklenme tarihi: 18-03-2015