Demeçler


HEDEFLERİ ANADOLU TOPRAKLARI

BTP Gen. Başkan Yrd. Terzi, Batılı güçlerin gözünü Anadolu topraklarına diktiğine işaret ederek, Fransa’daki soykırım yasasının bu amaca hizmet ettiğini vurguladı.

BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Terzi, Avrupa Birliği’ne mensup ülkelerden sürekli olarak Türkiye aleyhine hamleler geldiğini belirtti. Dr. Terzi, “Önceki yıllarda olduğu gibi, bu sene de Ermeni soykırımı iddiaları ile Batı ülkeleri (ABD, Kanada ve AB ülkelerinin bazıları) atağa geçtiler” dedi.

Hedef Türkiye toprağı

Batılı güçlerin Şark Meselesi ile Anadolu topraklarına gözünü diktiğine ve Türkiye Cumhuriyeti’ni bölüp parçalamak istediğine dikkatleri çeken Dr. Terzi, bu sürecin Kurtuluş Savaşı ve Kuvay–ı Milliye hamlesi ile engellendiğini hatırlattı. Hevesi kursaklarında kalan Batılı güçlerin sürekli olarak yeni senaryolarla önümüze çıkmaya devam ettiğini vurgulayan BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Terzi, cephede yıkamadıkları Türk milletini medyatik enformasyonla, mandacı idarecilerle, borçlandırma siyaseti ile dize getirmeye çalıştıklarını kaydetti.

BTP gerçekleri söylüyor

Hiçbir siyasi parti başkanının millete açıkça taraftar olduğu AB’nin ne olup olmadığını anlatmadığını dile getiren Dr. Terzi, şu görüşleri öne çıkardı: “Türkiye’de BTP dışındaki siyasi partiler, sadece AB’ye girme amentüsü ile yatıp kalkıyor. Basın yoluyla millet uyutulmaya çalışılıyor.

Ancak 30 yıldır AB’nin Türkiye’yi almayacağını, AB ile kan uyuşmazlığımızın olduğunu, bize ekonomik refah ve insan hakları sağlamayacağını ifade eden ve 3 Kasım 2002 seçimleri öncesi de 10 milyon insanımıza miting meydanlarında ve milyonlarcasına da TV ekranlarında AB’nin ne olup olmadığını defalarca anlatan tek lider Prof. Dr. Haydar Baş olmuştur. Prof. Dr. Baş, ‘Ne AB, ne ABD, Bağımsız Türkiye’ adlı dev mitinglerle ‘Ermeni soykırım iddialarını red ve ulusal bağımsızlık’ adlı Türk bayraklı dev mitinglerle Türk milletine doğru mesajları vermiştir.”

Yepyeni bir süreç

Sanal rüzgarlarla milletimizin aldatıldığına işaret eden Dr. Terzi, Türk halkının uykudan batılı ülkelerin ‘tek dişi kalmış canavarı’ hatırlatan soykırım iddiaları ile uyanmaya başladığını bildirdi. Bu milletin AB ülkelerini tanıdığını belirten Terzi, şunları söyledi. “Millet canavarın sesini yeniden hatırladı. Köylüler, muhtarlar ve düşünen kafalar ‘Haydar Baş haklıymış’ diyorlar artık. AB’nin Almanya ile başını çeken Fransa, AB’nin başkenti Brüksel’in ülkesi Belçika şimdi homurdanmaya başladı. Bu gelişmeler Türk milletinin gerçekleri görmesine vesile oluyor çünkü şairin dediği gibi:

Ey düşmanım, sen benim gibi ifadem ve hızımsın.
Gündüz geceye muhtaç, bana da sen lazımsın

Bu açıdan önümüzdeki günler milletin tercihi AB’yi gaye edinen siyasi partileri tasfiye edip sandığa gömeceği, AB’ye hayır diyen Bağımsız Türkiye’yi iktidar edeceği bir sürece girmiş bulunuyoruz.”


Eklenme tarihi: 13-05-2006