Demeçler


IMF'CİLERİN OYUNU BOZULDU

BTP Gen. Başk. Yardımcısı Mehmet Emin Koç, Prof. Dr. Haydar Baş’ın Milli Ekonomi Modeli’nin iktidar ve muhalefetteki bütün IMF’ci partilerin oyunlarını bozduğunu belirtti.
Bağımsız Türkiye Partisi Çamlıhemşin ilçe binasının açılışı, Bağımsız Türkiye bayramına dönüştü. BTP yetkilileri, parti teşkilatlanmasının yurdumuzun tüm ilçe ve kasabalarında tamamlamak üzere olduğunu belirttiler.

Ülkenin en ücra kasabalarında da parti bürolarını açan BTP, Rize’nin turistik ve şirin ilçesi olan Çamlıhemşin’de ilçe binasının açılışını yaptı. Saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı’na, tüm esnaf ve ana caddeyi dolduran halk iştirak etti. Açılış kurdelesi, BTP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Koç tarafından kesildi.

BTP’ye yoğun ilgi

Yoğun katılımın yaşandığı açılışa, yörenin Bağımsız Türkiye sevdalısı eşrafından Mehmet Bergel, Mustafa Badoğlu, Salih Zeki Biryol, Dursun Ali Fincan, Sedat Gerz, Dursun Yaşar Yüksek, Cumali Akgenç, Mustafa Kıran, Kasım Özkurt gibi birçok etkin ismin ve halkın yanı sıra, BTP Rize İl Başkanı Ali Yardımcı, Erdem Kimya Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Peçe, KTÜ emekli Araştırma Görevlisi Mustafa Hilmi Yıldırım, BTP Trabzon Merkez İlçe Başkanı Ömer Turan katıldı. İlçede adeta Bağımsız Türkiye bayramı yaşandı.

Çözümün adresi belli

BTP Genel Başkan Yardımcısı Koç, açılışta yaptığı konuşmada, AB, ABD, IMF ve onların yerli taşeronu politikacılardan yaka silken Türk Milletinin, aradığı ve özlediği çözümü, BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ta ve onun Milli Ekonomi Modeli’nde bulduğuna dikkat çekti.
Koç, BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş’ın dünya tarafından kabul gören ve Uluslararası konferanslarda ilim adamlarınca Nobel’e aday gösterilen Milli Ekonomi Modeli’nin, “Ne yapalım IMF’den başka çare yok, AB ve ABD’ye rağmen bir iş yapmak mümkün değil, ancak bu kadar olur” diyenlerin hesaplarını altüst ettiğini ve “işte milli çözüm” diyerek tamamen bozduğunu belirtti.

Bu sefer BTP

“Çamlıhemşin bitmiş; devlet tarafından buralara yatırım yapılmazsa 10 sene sonra beni de bulamayacaksınız, sokakta yürüyen vatandaşı da bulamayacaksınız. Millet ekonomik sıkıntılardan dolayı memleketini terk edip gurbetçiliğe gidiyor” diyerek AKP iktidarına tepki gösteren esnaflara, Koç, BTP’nin “Dar Bölge Yaygın Kalkınma Modeli ve projeleri”ni anlattı. Koç, BTP’nin Dar Bölge Yaygın Kalkınma projeleri kapsamında yörede modern arıcılık uygulamaları, bitki endüstrisi, tarım sanayi, yayla ve termal turizmi ve ilçenin jeotermal enerji ile ısıtılması gibi projelerin yanı sıra, debisi yüksek Fırtına deresi üzerinde doğal bitki örtüsüne zarar vermeden birden çok ama küçük çaplı hidroelektrik santrallerin yapılması gibi reel projelerin gurbetteki vatandaşları Çamlıhemşin’e çekeceğinin altını çizdi. Koç, “Buradaki birçok esnafımızın dediği gibi şimdi “Hangi partiden olursak olalım, bu sefer BTP, bir sefer de olsa BTP diyelim… Başka çözüm ve adres yok çünkü. Göreceksiniz işte o zaman Çamlıhemşin’in de yüzü gülecek, Türkiye’nin de, dünyanın da yüzü gülecek…” şeklinde konuştu.

Koç, esnafı da ziyaret etti

BTP Genel Başkan Yardımcısı Koç, Çamlıhemşin’in tüm esnafını tek tek ziyaretinin ardından Halk Eğitim Merkezi öğrencileri tarafından açılan el emeği–göz nuru işleme ve nakış sergisini gezdi. Yöre halkının el emeği ile üretilen ürünleri inceleyen Koç, ekonominin ancak BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş’ın tüketim yanlısı bir analizle oluşturduğu Milli Ekonomi Modeliyle düzeleceğine ve emeğin gerçek değerini ve karşılığını ancak bu modelle bulacağını yineledi.


Eklenme tarihi: 11-05-2006