Demeçler


BTP Türkiye'nin geleceğidir

BTP Türkiye'nin geleceğidir

30 Mart yerel seçimlerinin hemen ardından genel seçimlerin startını veren BTP, bir taraftan genel seçim hazırlıklarını sürdürürken, diğer taraftan; Türkiye genelinde teşkilatlarını güçlendirme, yapılandırma çalışmalarına aralıksız devam ediyor 

30 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde Türkiye’nin tamamında seçime giren ve oylarında yüzde 400’lere varan artış gösteren Bağımsız Türkiye Partisi (BTP), seçimlerin hemen ardından Genel Başkan Prof. Dr. Haydar Baş’ın başkanlığında yapılan toplantı ile beraber 2015 genel seçimlerinin startını vermişti. BTP, bir taraftan genel seçim hazırlıklarını sürdürürken, diğer taraftan; Türkiye genelinde teşkilatlarını güçlendirme, yapılandırma çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu bağlamda, BTP Trabzon İl teşkilatı seri şekilde sürdürülecek olan eğitim seminerlerinin ilkini gerçekleştirdi. BTP Trabzon İl Teşkilatı Eğitim İşleri Başkanı Hasan Kerastacı başkanlığında yapılan seminere, BTP Trabzon İl Başkanı Nihat Hekimoğlu, İl Teşkilat Başkanı Ömer Turan, Seçim İşleri Başkanı Necati Çelik, İl sekreteri Hacı Gaydan, Mali İşler Başkanı Yücel Keskin, Sivil Toplum Kuruluş Başkanı Turhan Demir, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Başkanı Eyüp Yıldırım, Basın Propaganda Başkanı Nuri Okumuş, Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Hayri Ergan, Kadın Kolları Başkanı Zerin Hekimoğlu, Ortahisar İlçe Başkanı İ.Hakkı Ergan, İlçe Başkanları ve partililer katıldı. Seminerde Teşkilat Başkanı Ömer Turan, Eğitim İşleri Başkanı Hasan Kerastacı, Seçim İşleri Başkanı Necati Çelik ve Ortahisar İlçe Başkanı İ.Hakkı Ergan birer konuşma yaptılar. Toplantının son bölümünde teşkilat mensuplarına yönelik konuşan BTP Trabzon İl Başkanı Nihat Hekimoğlu, bütün teşkilatlarda yeniden yapılanma ve var olanı güçlendirmek üzere yoğun bir tempoda çalıştıklarını, BTP’nin “Türkiye’nin Geleceği” olduğunu söyledi.

Doğu ve Güneydoğu’da oylarımız yüzde 400 arttı

Hekimoğlu konuşmasına şöyle devam etti; "Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş Bey hiç durmadan, 30 Mart’ın hemen ardından çalışmalarımıza yeni bir ivme kazandırdı. 2015 yılında yapılacak olan Genel Seçimlere iddialı bir şekilde hazırlanıyoruz. Türkiye’nin tamamında bütün teşkilatlarımız seçimden sonra hiç durmadan çalışmalarına devam ediyor. Bugün burada yapılan bu seminerin benzerleri bütün ülke genelinde yapılıyor. Teşkilatlarımız yeni katılımlarla beraber daha da güçleniyor. Halkımızın partimize olan teveccühünü 30 Mart yerel seçimlerinde gördük. Özellikle Doğu ve Güneydoğu başta olmak üzere birçok seçim bölgesinde oylarımız yüzde 400’lere varan oranlarda artış gösterdi. Bu durum Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş’ın tezinin kabul gördüğünün ispatıdır. Ülkenin içinde bulunduğu badirelerden kurtuluşunun reçetesi bizim elimizde, bu nedenle çok çalışcağız ve başaracağız” dedi.


Eklenme tarihi: 21-05-2014