Demeçler


BTP’de 2015’e hazırlık başladı

BTP’de 2015’e hazırlık başladı

Bursa’da yapılan ve Prof. Dr. Haydar Baş’ın da katıldığı Bağımsız Türkiye Partisi Başkanlık Divanı’nda konuşan BTP Genel Başkan Vekili Dr. Abdullah Terzi, tüm teşkilatlara 2015’te yapılacak genel seçimlere hazırlanmaları talimatını verdi.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Başkanlık Divanı Bursa İl Başkanlığı’nda toplandı. BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ın da katıldığı toplantıda 30 Mart tarihinde yapılan yerel seçimlerden çıkan son
uç değerlendirildi. BTP Genel Başkan Vekili Dr. Abdullah Terzi yönetiminde yapılan toplantıda Bağımsız Türkiye Partisi teşkilat mensupları seçim sonuçlarına ilişkin görüş ve önerilerini dile getirdi. Tam bir düşünce fırtınası şeklinde geçen toplantıda BTP’nin özellikle Doğu ve Güneydoğu’da yaşadığı büyük ivme analiz edildi. BTP oylarının bu bölgelerde yüzde 300–400 civarında arttığına dikkat çekilen toplantıda bu teveccühün nedenleri üzerinde duruldu.

BTP’nin projeleri büyük ilgi gördü

Konuyla ilgili değerlendirme yapan BTP Genel Başkan Vekili Dr. Abdullah Terzi “Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş’ın Milli Ekonomi Modeli’ni bölgede halkımıza anlattık. Modelde yer alan Vatandaşlık Maaşı ve Ev Hanımlarına Maaş gibi sosyal devlet projelerini, ev ev dolaşarak halkımızla paylaştık. Bu projeler büyük ilgi gördü, Doğu ve Güneydoğu halkı bu projeleri benimsedi. Yaptığımız çalışmalar sırasında ‘Bizde ayrımcılık yok. BTP herkesi kucaklayan bir partidir’ dedik. Fakat biz bunları söylerken ulusal basın bunlara hiç değinmedi, bunları hiç görmedi. Hatta bizi görmezden geldiler, milletten saklamaya çalıştırlar. Ama halk BTP’yi gördü ve tercihini de ona göre yaptı” dedi.

2015’e hazırlık başladı

2015 yılı Temmuz ayında yapılacak milletvekili genel seçimlerine yönelik çalışmanın startının da verildiği toplantıda, bu seçimlerden BTP’nin istediği sonucun alınabilmesi için nasıl bir yol izlenmesi gerektiği de konuşuldu. Toplantıda tüm teşkilatlara şimdiden 2015 seçimleri için genel merkezden gelecek direktifler doğrultusunda çalışma başlatması için talimat verildi.Eklenme tarihi: 22-04-2014