Demeçler


Hükümetin yasadıkları Peygamberin tokadıdır

Hükümetin yasadıkları Peygamberin tokadıdır

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı hukukçu İbrahim Berk, “Hükümet, ‘Allah katında 3 hak din var’ diyen Pensilvanya'ya gönlünü kaptırmanın cezasını çekiyor. Bu Hz. Muhammed'in ve Kur’an’ın tokadıdır” dedi 

Yeni Mesaj gazetesi tarafından Bursa'da düzenlenen Milli Kahramanlarımızı Anma Programına katılan Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkan Yardımcısı hukukçu İbrahim Berk AKP- cemaat kavgasını değerlendirdi. Emperyalistlerle işbirliği yapanların bugüne kadar iktidarı paylaştıkları hükümete bile kalleşlik yaptıklarını dile getiren BTP Genel başkan yardımcısı İbrahim Berk şöyle konuştu: “Malum ülkemiz çok büyük bir fetret döneminden geçiyor. Hoşgörü ve diyalog adına İslam dünyasına çöreklenen emperyalistlerle işbirliği yapanlar hoşgörü ve diyalog adına olmadık din mensuplarıyla kardeş olanlar bugüne kadar kendileriyle iktidar nimetini paylaşan iktidarı dahi kalleşçe vurmaya kalktılar. AKP iktidarıyla, Erdoğan’la Pensilvanya arasındaki ilişki tembel köylüyle yılan arasındaki dostluk ilişkisine benziyor. Şimdi 12 yıldır bizim uyarılarımızı kulak arkası eden Başbakan, onu kendisine altın taşıyan yılan gibi bağrına basan Erdoğan, hasta yatağına düşünce, onun öz evladını MİT Müsteşarını bu yılan boğmak istedi. Biz o gün yine uyardık ama Başbakan yılanın başını koparmak yerine acemi evlat gibi kuyruğunu koparınca olanlar oldu. Yaşadığımız manzara budur.”

Pensilvanya paralel din kurdu

Hükümetin paralel devlet ve de paralel din kuran Pensilvanya’ya ses çıkarmadığı için bugün tehlikeli olaylar yaşandığına dikkatleri çeken İbrahim Berk sözlerini şöyle sürdürdü: “Gelinen tablo şudur; Dün sadece paralel devlet değil, iddia ediyorum, paralel din kuran Pensilvanya'ya ses çıkarmadığın için bunlar oldu. Sayın Başbakan iyi anlayasın diye tekrarlıyorum. Pensilvanya paralel din kurmuştur. İslam'ın içine Hıristiyanlığı monte ederek bir din icat etmiştir. Siz buna karşı sustuğunuz için ilahi bir tokat yediniz. Olayları böyle görün. Dün Hz. Muhammed olmasa da olur diyen Pensilvanya'ya sen gözünü kulağını kapattın. Sen “Allah katında yegâne din İslam'dır” diyen Haydar Baş’a sırtını döndün. “Allah katında 3 hak din var” diyen Pensilvanya'ya gönlünü kaptırdın. İşte yaşadıkların bunun tokadıdır.  Hz. Muhammed'in tokadıdır. Bu Kuran'ın tokadıdır.” 

Erdoğan Hz. Osman'dan ibret alsın!

Siyasetçilerin tarihi çok iyi bilmesi lazım, hele de İslam tarihini çok iyi bilmesi gerektiğini söyleyen BTP Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Berk şunları söyledi: “Peygamber efendimizin Mekke'den kovduğu Mervan Bin Hakem var. Babası ve oğlu peygamber soyuna karşı büyük bir hınçla dolu. Mekke'nin fethinden sonra görünüşte Müslüman oluyorlar ama buna rağmen fitnelerine devam ediyorlar. 3 şey yapıyor Mervan.

1- Peygamber Efendimizle alay ediyor, O’nu küçük düşürmeye çalışıyor.
2- Müslümanları Müslümanlara kırdırmaya, fitne fesat çıkarmaya çalışıyor. 
3- Müşriklere bilgi taşıyor. Yani bugünkü gibi istihbarat taşıyor. 
 
Bunun üzerine peygamberimiz onu ve oğlunu Taife sürüyor ama maalesef Hz. Osman’ın amcası olduğu için Hz. Osman halife olunca onu devlet hazinesinin başına getiriyor. Mervan, Halife’nin sahte mührünü kullanarak Müslümanları mağdur ediyor. Bunun üzerine Mısır'dan, Suriye'ye Irak'a kadar bir büyük isyan başlıyor. Hz. Osman Hz. Ali efendimize koşuyor ve "Bunu durdurabilirsen ancak sen durdurabilirsin" diyor. 
 
Hz. Ali efendimiz isyancılara diyor ki; 'Mekke'ye, Medine'ye gelmeyin burada durun. Sorunlarınız neyse ben bunu halifeye ileteceğim. Siz isyan etmeyin' diyor. Bunun üzerine onlar Mısır'a dönmeye geri dönmeye ikna olmuşken, yolda bir ulak yakalıyorlar. Ulağın cebinden Hz. Osman'ın mührünü taşıyan bir ferman çıkıyor. O fermanda deniyor ki, “Mısır valisine talimattır, İsyancılar Mısır'a geliyor, onların her birinin kellesini vurun.” Bunun üzerine isyancılar tekrar Hz. Ali'ye geliyorlar ve “bu ne rezalettir” diyorlar. Hz. Ali hemen Hz. Osman'a gidiyor “bu nedir” diyor. Osman “eyvah benim böyle bir mührüm yok, ben böyle bir imza atmadım” diyor. İsyancılar ise Hz. Ali'ye tekrar haber gönderiyorlar ve “madem öyle o Mervan'ı bize teslim etsin isyanı bitirelim ya da halifeliği bıraksın” diyorlar. Hz. Osman ise Hz. Ali efendimizi dinlemiyor ve canıyla bir büyük bedeli ödüyor.”

Zaman Haydar Baş’ı dinleme zamanı

Başbakan Erdoğan’ın “FBI'ya, CIA'ya istihbarat taşıyorlar” sözünü hatırlatan İbrahim Berk, “Bugün de aynı tarih tekerrür ediyor. Devlet, DGM “Pensilvanya'yı bana teslim et” diyor, iktidar onu iktidar ortağı yapıyor. Sonra itiraf ediyorlar, sahte belgelerle "devlet tasfiye oldu" diye Başbakan’ın baş danışmanı haykırıyor. İşte tarih budur. İbret almaz isen tarih böyle tekerrür eder. İşte bugün Haydar Baş'ı dinlemenin zamanıdır. Başbakan da olsan tevazu kanatlarını takın, “nerede yanlış yaptım, ben bu tokadı niye yedim” diye düşün ve yılanlarla, çıyanlarla dostluğu bir yana it” diye konuştu.

Erdoğan'ın uyanması için son şans!

Bugün Başbakan’a nişan alanların aslında Türkiye'ye ateş ettiklerini söyleyen BTP Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Berk sözlerini şöyle tamamladı: “İsterlerse bütün belediyelerdeki yolsuzluğu patlatırlar ama en tepeden vurdular niçin biliyor musunuz? Başbakan teslim olsun diye. Aslında kavgayı göze almış değiller, 'teslim ol yoksa' diyorlar. Şimdi başbakanın yardımcıları, "efendim kavga etmeyelim alttan alalım, üstten alalım" diye ona telkinler yapıyorlar. Ben de diyorum ki yeniden kovulduğun Amerikan sofrasına dönmeye çalışırsan, kovulduğun İsrail sofrasına dönmeye çalışırsan ve yeniden Pensilvanya'nın sofrasına oturursan, bile bile bu cürmü işlersen o zaman memleketin de senin de sonun gelmiştir. Onun için biz diyoruz ki, bugün Başbakan’a nişan alanlar aslında Türkiye'ye ateş ediyor. Onun için neyleyelim ki Hz. Ali efendimiz gibi bizi, genel başkanımızı ne kadar rencide etmiş olursa olsun, ne kadar Hakk’a sırtını dönmüş olursa olsun, bugün gelinen noktada Başbakan’ın uyanması Türkiye için de kendisi için de son şanstır. Onun için yılanlara süt taşımayı bırak Sayın Başbakan. Bu küresel çetenin üzerine git ama şu gerçeği de çok iyi okuyarak git: ‘Eğer bugün paralel devlet ile siyaseti teslim alan bu Pensilvanya dün paralel din ile toplumu teslim almasaydı bugün ne senin yaşadıklarını ne de Türkiye'nin yaşadıklarını yaşardık.’ Onun için mücadelede Hz. Ali gibi Zülfikar kılıcı lazım. Bu kılıç bir ucuyla sahte din icat eden şebekeyi dağıtacak, bir ucuyla da sahte devlet kuran şebekeyi dağıtacak.”


Eklenme tarihi: 02-01-2014