Demeçler


Bir ağaç yıkıldı bir millet doğruldu

Bir ağaç yıkıldı bir millet doğruldu

BTP Genel Başkan Yardımcısı Şevket Tamaç, Taksim Gezi Parkı eksenli gelişmeler konusunda, "Mayıs 2013'e kadar pusmuş ve susmuş olan milletin sabrı son damla ile taşmıştır. Bir ağaç yıkılmış, bir millet doğrulmuştur" dedi.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkan Yardımcısı Şevket Tamaç, Türkiye'nin neredeyse bütün vilayetlerinde meydana gelen toplantı ve yürüyüşlerin sebebinin doğru teşhis edilmesi ve sağduyu ile değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

Şevket Tamaç, yaptığı açıklamada, Taksim Gezi Parkı eksenli gelişmeler konusunda şu değerlendirmede bulundu: "Son 10 yıldır Türkiye'de siyaset sıkıştırılmış, halk iradesi zorlanmış, iki partili sistem milletimize dayatılmıştır. Bunun sonucu olarak AKP iktidarı milletin sesine ve vicdanına tercüman olamayan parlamento içi muhalefet sayesinde iktidarını sürdüre gelmiştir. Yüzde 10'luk seçim barajı ile seçenekler daraltılmıştır. Milli İradenin tecellisinde milletin önüne tüm seçenekler konulmadığı için milletin kerhen yaptığı tercihleri sağlıklı ve doğru icraatlarında vicdanları sızlatmıştır. Her eylem ve işleminde geniş halk kesimlerini umutsuzluğa ve yılgınlığa sevk etmiştir. Parlamento içi muhalefet milletin sesi ve nefesi olamamıştır. Mayıs 2013'e kadar pusmuş ve susmuş olan milletin sabrı son damla ile taşmıştır. Bi ağaç yıkılmış bir millet doğrulmuştur."

Erken seçim kararı alınmalı

Başbakan Erdoğan'ın 'Ben nerede yanlış yaptım?' diye kendisine sorması gerektiğini işaret eden Tamaç şunları söyledi: "Komşu ve dost ülkelerin işgalini bu millet hazmetmemiştir. İsrail'in korunmasına yönelik alınan tedbirleri bu millet kabullenmemiştir. Teröristlerin silahları ile hatıra foroğrafları çektirerek ülkemizden çıkışlarını seyretmeyi içine sindirmemiştir. Her projenin altındaki rant hikayeleri zihnini yorgun düşürmüştür. Milleti hazmetmiş ve kabullenmiş zannedenler yanılmışlardır. Gelinen noktada Başbakanın yapması gereken germek, itmek, kakmak olmamalıdır. Milleti teyakkuz haline düşürmek kimsenin yararına netice vermeyecektir. Ülkenin ve milletin huzuru için Başbakan erken seçim almalıdır. Barajlar kaldırılmalı, tüm renklerin ve seslerin Meclise girmeleri sağlanmalıdır. Seçim ittifakları siyasi partilerin tüzel kişiliklerini koruyarak kendi amblem ve isimleri ile birlikte seçime girebilecekleri şekilde düzenlenmelidir.'Ne olacak?' diyen milletimiz için çözüm mevcuttur. Böyle gelmiş, böyle gitmez diyen 500 yıllık mezhep çatışmasını sona erdiren, kapitalizme, sosyalizme, emperyalizme HAYIR diyen, milli ekonomi ve sosyal devlet diyen BTP ve onun Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş çözümün adresidir."

Mezhep çatışması sona erdi

BTP Genel Başkan Yardımcısı Şevket Tamaç, Yeni Mesaj gazetesi öncülüğünde gerçekleştirilen Ehl-i Beyt ve Milli Kahramanlarımızı Anma toplantılarının semerelerinin alındığı, bu girişimlerle Türkiye'de ve islam dünyasında mezhep çekişmesinin ve çatışmasının sona erdirilmesi yolunda büyük mesafeler kat edildiğini ifade etti. Tamaç, "Milli Kahramanlarımız toplantıları ile milletimize üstün hizmetlerde bulunan başta Ulu Önder Atatürk olmak üzere yıpratılmaya çalışılan tüm değerli şahsiyetlerimizin milletimizin nezdinde doğru algılanması sağlanmıştır" dedi.


Eklenme tarihi: 21-06-2013