Haberler


Prof. Dr. Haydar Baş gerçek ülkücülere seslendi

Prof. Dr. Haydar Baş gerçek ülkücülere seslendi

Türk siyaseti İmralı’dan gelecek mektuplara ve 21 Mart’ta yapılacağı ilan edilen açıklamaya kitlendi.
İmralı ise kalıcı barış sürecinin tüm mesuliyetini Meclis’e atmış durumda.
Son mektuba göre, eğer kalıcı çözüm gerçekleşmezse bu meclisin üzerine düşeni yapmamasına bağlandı.
İktidarın ve muhalefetin hazır olda takip ettiği mektup teatisine ve yaşanan diğer gelişmelere, bizim dışımızda hiçbir siyasinin ciddi bir muhalefeti ve çözümü söz konusu değil.
Adında yer alan milliyetçilikten başka, milli bir çizgisi kalmamış MHP’de Genel Başkan Bahçeli sanki özellikle perde gerisinde kalmayı tercih etmektedir.
MHP adına konuşan Sayın Vural’ın sözleri ise güzel, ama geç kalmış çıkışlardır.
Bugün İmralı, Kandil ve iktidar arasındaki pazarlığa dönüşen süreç MHP’nin de dâhil olduğu Apo’nun idamının sümen altı edilmesine dayanmaktadır.
En büyük siyasi yanlışı, bebek katilinin canını bağışlamakla yapan MHP, bugün hangi gelişmenin hesabını sorabilir?
Kaldı ki MHP adına açıklanan beyanlar, kuru milliyetçi söylemlerin ötesine de geçmemektedir.
Milliyetçi Hareket Partisi, ülkücü tabana karşı büyük bir vebal altındadır.
Türklüğün ayaklar altına alındığı, İmralı barış(!) sürecinin yaşandığı, hak vermek adı altında federasyonun konuşulduğu bir ortamda, ekranlardan hesap sorar bir mantıkla olayları eleştirmek yaşanan vahim gelişmeler karşısında çok sığ kalmaktadır.
En büyük sermayeleri olan milliyetçilik üzerinde dahi ciddi bir çizgileri kalmamış MHP’nin ülkücü tabanı şunu unutmamalıdır:
Terörün halli ve ülke bütünlüğünün devamı konusunda tek bir somut çıkış yolu ortaya koyamayan, bu vatanın binlerce evladının kanı karşılığı yapılan mücadele pazarlığa dönüştüğünde buna engel olmayan, olmaya da çalışmayan bir milliyetçi partinin milli hareketinden artık bahsedilemez.
Tek hareket, Genel Başkanın sessiz kalmasıdır ki, olaylara olan bu kayıtsızlık, akıllara iktidar gibi okyanus ötesine verilmiş sözler nedeniyle mi, sorusunu getirmektedir.
Bizler buradan gerçek ülkücülere sesleniyoruz.
Müslüman Türk milletinin birliği ve bekası; devletin devamı eğer derdiniz ise yeriniz Bağımsız Türkiye Partisi saflarıdır.


Eklenme tarihi: 23-03-2013