Haberler


Meşale taşıyan önder

Meşale taşıyan önder

Rusya İslam Komitesi Başkanı Haydar Cemal, önümüzdeki 10-20 yıl içinde küresel medeniyetin çehresinin tamamıyla değişeceğini ifade ederek, "Prof. Dr. Haydar Baş öyle bir liderdir ki, bu değişiklikleri bize şimdiden gösteriyor" dedi.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın Moskova'da 1905 yılında Çarlık döneminde kurulan Rusya Devlet Duması'nda 27 Şubat'ta yaptığı tarihi konuşmanın yankısı Rusya genelinde devam ediyor. Gelişmeye Yeni Mesaj'a değerlendiren Rus uzmanlar, bunun büyük bir hadise olduğunda birleşiyor.

Rusya İslam Komitesi Başkanı Haydar Cemal, Prof. Dr. Baş'ın Duma'da yaptığı konuşmanın hem Rusya, hem de efkârı umumiye için büyük bir olay olduğuna işaret ederek, "Dünyada büyük bir ekonomik kriz yaşandığını biliyoruz. Bu buhran iktisadi, siyasi ve manevidir. İnsanlar küresel güçlere olan inançlarını kaybediyor" dedi.

Prof. Dr. Baş geleceği okuyor

Küresel güçlerin kontrol ettiği ülkelerde halkların artık hükümetlerinin kendi menfaatleri doğrultusunda hareket etmediğini anladıklarını ifade eden Haydar Cemal, şunları söyledi: "Halklar artık hükümetlerden kendi menfaatlerini düşünmelerini talep ediyor. Şimdi dünyada çok sayıda değişiklik cereyan ediyor. Ben öyle hissediyorum ki, önümüzdeki 10-20 yıl içinde küresel medeniyetin çehresi tamamıyla değişecek. Prof. Dr. Haydar Baş öyle bir liderdir ki, bu değişiklikleri bize şimdiden gösteriyor. Haydar Baş, meşale taşıyan adamdır, önderdir. Böyle bir önderle yüz yüze görüşme fırsatı bulmak benim için büyük bir fırsattır. Bu fırsatı yakaladığımız için Rusya halkını ve kendimi tebrik ediyorum."


Eklenme tarihi: 10-03-2013