Genel Başkan'dan


TERÖR HUSUSUNDA AKP KADAR CHP DE VEBAL ALTINDA

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında bölgemizi işgal eden güçlerin Türkiye üzerindeki hesaplarının ciddi olduğuna dikkat çekerek “Her gün gencecik evlatlarını, BOP destekli teröre kurban veren bu yüce milletin Meclis’i gelişmelere duyarsız kalamaz” dedi.

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, terör gündemiyle TBMM’nin acilen toplantıya çağrılmaması hususunda AKP hükümeti kadar, vekil sayısı yeterli olduğu halde bu çağrıyı yapmayan CHP’nin de vebal altında olduğunu belirterek “Türk milletinin başına sarılan terör belasını, hem milli-siyasi inisiyatifiyle, hem devlet kurumları arasında kaçınılmaz kabul ettiği uzlaşma ve birlik anlayışıyla, hem de Sosyal Devlet projeleriyle kökünden halledecek tek parti BTP’dir” dedi.

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Baş “Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında bölgemizi işgal eden güçlerin Türkiye üzerindeki hesaplarını Ankara’da bilmeyen yok. O halde anaların yüreklerini dağlayan, çiçeği burnunda gelinleri dul ve kundaktaki bebekleri yetim bırakan terör konusunda Meclis duyarsız kalamaz. AKP, teröre ve onu besleyen BOP’a karşı doğal olarak ayak sürüyor. Çünkü BOP’un eşbaşkanlığı ve ABD’nin stratejik ortaklığını yürütüyorlar. Başbakan Erdoğan, maalesef bu mukaddes vatanı satılık gayr-ı menkul, şehitlerimizi ‘kelle’, teröristbaşını ‘sayın’ olarak ifade ediyor. Bu sebeple milletimiz, Erdoğan’dan hiçbir şey beklemiyor. Yüce milletimiz, önceki dönem Apo dosyasını sümenaltı eden MHP’yi sandığa gömdüğü gibi, AKP’yi sandığa gömmeye hazırlanıyor. Ancak sadece AKP değil, CHP’de sandığa gömülmelidir. Terör ve onu besleyen BOP gündemiyle TBMM’nin acilen toplantıya çağrılmaması hususunda AKP hükümeti kadar, vekil sayısı yeterli olduğu halde bu çağrıyı yapmayan CHP de vebal altındadır. CHP’nin, AKP’den farkı yoktur. Her ikisi ortaklaşa Karagöz-Hacivat oyunu oynamaktadırlar. Milletimizin evlatları ise her gün can vermeye devam etmektedir.

BTP, dahili ve harici bütün bu oyunları boşa çıkartacak kudrete, mili iradeye, milli ekonomi modeline ve sosyal devlet projelerine sahip tek partidir. Yüce milletimizin BTP’yi tek başına iktidara taşıyacağı 22 Temmuz günü, şehitlerimizin bayram günü olacaktır, terörün kökünden kazılmaya başlandığı gün olacaktır” şeklinde konuştu.


Eklenme tarihi: 11-0001-